Podstawy pielęgnacji skóry delikatnej

pielegnacja skory delikatnej

Właściwa pielęgnacja skóry powinna składać się z kilku następujących po sobie kroków. Jeśli prawidłowo się ją zastosuje to  skóra odwdzięczy się zdrowym i młodym wyglądem. Niektóre kroki pielęgnacyjne są dla wszystkich typów, inne skupiają się wyłącznie na rozwiązaniu konkretnego problemu, takiego jak trądzik, zmarszczki czy przebarwienia. Czego zatem nie powinno zabraknąć w pielęgnacji? 

Pielęgnacja – poranek to podstawa

Każdy zabieg musi być dostosowany do rodzaju skóry i problemu, który ma być rozwiązany, jednak rano zawsze należy zaczynać od oczyszczania. Oczyszczanie skóry może wydawać się absolutną podstawą, ale wiele osób go pomija. To źle! Konsekwentne oczyszczanie skóry ma niezliczone pozytywne efekty. Pielęgnacja twarzy dla skóry delikatnej a oczyszczanie idą ze sobą ściśle w parze. Więcej informacji możesz znaleźć na stronie aderma.pl. Na delikatnej skórze bowiem częściej widać przebarwienia i wypryski. Należy zawsze zwracać uwagę na czystość rąk przed pielęgnacją twarzy (nie tylko umyte wodą ręce, ale oczywiście mydłem – mycie rąk powinno poprzedzać każdy kontakt z twarzą). Decydując się na stosowanie produktów do mycia twarzy, które trzeba zmyć ze skóry, najpierw trzeba zwilżyć twarz letnią wodą. Dlaczego letnią, a nie ciepłą lub wręcz przeciwnie, zimną? Zbyt gorąca woda może uszkadzać naczynka w skórze i powodować zaczerwienienia lub cienie pod oczami, z kolei zimna za bardzo ściąga pory, czego nie trzeba albo ze względu na samo oczyszczenie, albo dlatego, że utrudnia wchłanianie się Składniki aktywne. Gdy skóra jest wilgotna, warto sięgnąć po produkt do oczyszczania skóry, które aplikuje się delikatnymi okrężnymi ruchami palca serdecznego i środkowego, czyli palców, które nie mają tak dużej siły, a co za tym idzie ich nacisk nie uszkadza skóry.

Od czego zacząć oczyszczanie? 

Oczyszczanie trzeba zacząć od dolnej części twarzy i kontynuować ku górze, zapewnia się w ten sposób skórze delikatny „lifting” i uwalnia się ją od efektu grawitacji (przynajmniej na chwilę) oraz wspomaga się jej ukrwienie. 

Po oczyszczeniu skóry trzeba zmyć preparat letnią wodą i osuszyć twarz miękkim ręcznikiem.

Pielęgnacja twarzy dla skóry delikatnej

  • Pianka oczyszczająca jest idealna dla skóry trądzikowej
  • Do skóry skłonnej do zaczerwień delikatny żel
  • Do cery normalnej żele, i panki
  • Tonik delikatnie oczyszcza wrażliwą skórę

Przy bardzo suchej lub wrażliwej skórze, zamiast pianki lub żelu do mycia warto wypróbować  delikatny krem, który nakłada się „na sucho” na twarz wacikiem i w żaden sposób nie wysusza skóry, wręcz przeciwnie.

Nie można zapominać o toniku do twarzy, który dopełnia proces oczyszczania – zmniejsza wydzielanie sebum, wyrównuje pH skóry po oczyszczeniu, usuwa pozostałości produktu i odblokowuje pory. Trzeba uważać, aby tonik nie zawierał alkoholu, ponieważ niepotrzebnie wysuszyłby skórę. Wręcz przeciwnie, trzeba szukać substancji, które ją zmiękczają i odżywiają, takich jak witamina E czy aloes. Borykając się z delikatną skórą twarzy trzeba dać jej maksimum troski i dbać o nią nie tylko podczas porannych rytuałów ale i również wieczorem szykując się do spania skóra musi być perfekcyjnie oczyszczona. 

Na jakie kosmetyki warto stawiać?

W szczególności na te, które na początku dogłębnie oczyszczają skórę, pory i dokładnie czyszczą z łojotoku. W następnej kolejności mogą być to kwasy, które zazwyczaj nakłada się na kilka minut. Pozwalają one na pozbycie się martwego naskórka, który może być źródłem zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem będzie krem – ściągający lub nawilżający. To już będzie zależało od typu i potrzeb skóry twarzy.

sekrety pieknych wlosow
Uroda

Sekrety pięknych włosów – tradycyjne metody pielęgnacji z całego świata

Piękne, zdrowe włosy od wieków były symbolem urody i zdrowia w różnych kulturach na całym świecie. Każda kultura ma swoje unikalne, często przekazywane z pokolenia na pokolenie sekrety pielęgnacji włosów. W tym artykule odkryjemy fascynujące tradycyjne metody pielęgnacji włosów z różnych zakątków globu. Olejowanie włosów w Indiach W Indiach olejowanie włosów to rytuał pielęgnacyjny, który […]

Czytaj więcej
wypadanie włosów podczas karmienia piersią
Uroda

Karmienie piersią a wypadanie włosów – jak dbać o swoje włosy i odpowiednio się odżywiać?

Karmienie piersią to wyjątkowy czas w życiu kobiety, który przynosi wiele korzyści zarówno dla matki, jak i dziecka. Niemniej jednak, kobiety karmiące piersią mogą zauważyć wzmożone wypadanie włosów. W poniższym artykule przyjrzymy się nieco bliżej wpływie diety oraz codziennej pielęgnacji na kondycję włosów podczas laktacji. Dieta kobiet karmiących ma znaczenie W okresie karmienia piersią dieta […]

Czytaj więcej
wypadanie włosów
Uroda

Jak walczyć z wypadaniem włosów?

Wypadanie włosów może być trudnym i frustrującym doświadczeniem dla każdego. Może mieć duży wpływ na naszą samoocenę i pewność siebie. Aby walczyć z wypadaniem włosów, trzeba znać przyczyny, objawy i sposoby leczenia utraty włosów. Dlatego też spróbuje przedstawić wam drodzy czytelnicy przyczyny, objawy, diagnozę, leczenie i wskazówki dotyczące zapobiegania wypadaniu włosów. Czym tak naprawdę jest […]

Czytaj więcej