Naturalne kosmetyki dla kobiet – dlaczego warto je wybierać?

naturalne kosmetyki

Kosmetyki naturalne to produkty do pielęgnacji skóry i włosów, które w 90 procentach składają się z naturalnych substancji: ekstraktów ziołowych, olejków eterycznych i roślinnych. Podczas ich tworzenia wykorzystywane są wyłącznie naturalne składniki, w składzie nie znajdziesz siarczanów, silikonów i parabenów.

Kilka wieków temu kobiety z powodzeniem stosowały przepisy oparte na mądrości ludowej, które są popularne do dziś. Sok z aloesu, miód, wywar z rumianku – wszystkie te sposoby przy rozsądnym stosowaniu mają zbawienny wpływ na stan skóry i włosów. W kosmetykach naturalnych wszystkie składniki występują w optymalnych stężeniach, działają skutecznie i wzajemnie się uzupełniają.

Czym się charakteryzują naturalne kosmetyki?

Minimalne stężenie składników naturalnych to 90%, co oznacza, że w kosmetykach tego typu praktycznie nie ma substancji syntetycznych.

Substancje aktywne pozyskiwane są z roślin metodą ekstrakcji – jest to delikatna technologia, która pozwala zachować wszystkie dobroczynne właściwości składników.

Szczególną uwagę zwraca się na uprawę samych roślin. W procesie nie stosuje się nawozów pochodzenia genetycznego i chemicznego, różnych pestycydów i herbicydów. Kosmetyki naturalne nie zawierają substancji zapachowych, konserwantów i zagęszczaczy.

Produkty optymalnie nadają się do codziennej pielęgnacji skóry, ich regularne stosowanie zwiększa funkcje ochronne naskórka i zapobiega utracie wilgoci, szczególnie zimą, kiedy w wielu mieszkaniach działa centralne ogrzewanie.

Kosmetyki wykonane z ekologicznych składników mogą być stosowane nawet w okresie dojrzewania. Zawierają składniki przeciwzapalne, które likwidują trądzik, zaczerwienienia i dużą tłustość.

W czym mogą pomóc naturalne kosmetyki?

Oczywiście takie kosmetyki nie są w stanie wyeliminować poważnych zmian związanych z wiekiem w postaci głębokich zmarszczek czy plam. Jednak krem lub serum na bazie ekstraktów roślinnych pomoże przywrócić elastyczność i naturalne nawilżenie naskórka, zapobiegnie wysuszeniu, zaczerwienieniu i innym przejawom nadwrażliwości i braku nawilżenia.

Produkty naturalne są odpowiednie dla skóry suchej, najlepiej stosować go zimą. 

Kremy i balsamy mogą stosować nie tylko dorośli, ale także dzieci. Takie produkty nie powodują podrażnień i reakcji alergicznych.

Naturalne kosmetyki dla kobiet do włosów to doskonałe produkty, które pomogą pozbyć się suchości i łamliwości loków. Oczywiście maseczki i balsamy raczej nie rozwiążą problemu rozdwajających się końcówek, ale mogą przywrócić włosom naturalny blask i atrakcyjny wygląd. Produkty te nie zawierają silikonów i siarczanów, dzięki czemu nie tylko wygładzają każde pasmo, ale realnie eliminują problem, ułatwiając dalszą stylizację.

Czy naturalne kosmetyki są dla każdego?

Nad każdym produktem pracują doświadczeni kosmetolodzy, którzy dobierają optymalne stężenie składników. Ponieważ kremy nie zawierają parabenów, nie mogą wywoływać raka i innych chorób.

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania naturalnych kosmetyków jest skłonność do reakcji alergicznych. Dlatego przed użyciem zaleca się przetestowanie każdego produktu na niepozornym fragmencie skóry, najlepiej na zgięciu łokcia. Jeśli po kilku godzinach nie wystąpią żadne niepożądane reakcje, krem można bezpiecznie stosować na twarz.

Kosmetyki naturalne to zatem skuteczne produkty, dzięki którym możesz stać się posiadaczką czystej, zdrowej i nawilżonej skóry, mocnych i lśniących włosów. Wszechstronność produktów, bezpieczeństwo i rozsądne koszty sprawiły, że takie kosmetyki są pożądane wśród kobiet.

naturalne produkty kosmetyczne
Kosmetyki

Czym są naturalne produkty kosmetyczne i jak je wybierać?

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z określeniem kosmetyki naturalne , czy też biokosmetyki . Kosmetyki naturalne powinny spełniać restrykcyjne warunki od wykorzystania naturalnych surowców po przyjazne dla środowiska przetwarzanie. Może się zdarzyć, że spotkasz się z użyciem określenia „naturalny” lub „bio”, chociaż kosmetyki nie do końca odpowiadają temu określeniu. Pod pojęciem kosmetyków naturalnych należy rozumieć te kosmetyki, które podlegają jednemu […]

Czytaj więcej
analiza składu kosmetyków
Kosmetyki

Analiza składu kosmetyków – na co zwrócić uwagę?

Kosmetyki to substancje stosowane w celu poprawy lub zmiany wyglądu ciała człowieka. Są one niezbędnym elementem naszej codziennej rutyny, ponieważ ludzie stosują je, aby poprawić swój wygląd i zwiększyć swoje poczucie własnej wartości. Jednak przed użyciem jakiegokolwiek produktu kosmetycznego ważne jest zrozumienie, co zawiera. Ten artykuł ma na celu udzielenie kompleksowej analizy składu kosmetyków i […]

Czytaj więcej
Organiczne kosmetyki a pielęgnacja skóry -
Kosmetyki

Organiczne kosmetyki a pielęgnacja skóry

Termin „organiczny” odnosi się do metody uprawy naturalnych składników, niekoniecznie całego produktu. Organiczna pielęgnacja skóry w dużej mierze wyrosła z przemysłu żywności organicznej. Z definicji wyklucza to zatem składniki takie jak woda, minerały, glinki i sole, które z technicznego punktu widzenia nie mogą być „uprawiane”. Podobnie jak w przypadku żywności ekologicznej, uważa się, że jakość […]

Czytaj więcej