Organiczne kosmetyki a pielęgnacja skóry

Organiczne kosmetyki a pielęgnacja skóry -

Termin „organiczny” odnosi się do metody uprawy naturalnych składników, niekoniecznie całego produktu. Organiczna pielęgnacja skóry w dużej mierze wyrosła z przemysłu żywności organicznej. Z definicji wyklucza to zatem składniki takie jak woda, minerały, glinki i sole, które z technicznego punktu widzenia nie mogą być „uprawiane”. Podobnie jak w przypadku żywności ekologicznej, uważa się, że jakość odżywcza składników organicznych do pielęgnacji skóry jest wyższa niż składników uprawianych konwencjonalnie. Ważne jest dokładne sprawdzanie składników na etykietach, bowiem mogą się pojawić składniki syntetyczne.

Priorytetem organiczny balsam do ciała

Większość ludzi będzie chciała w pierwszej kolejności zmienić pielęgnację skóry twarzy. Kluczowym produktem, który należy uaktualnić w pierwszej kolejności jest cokolwiek, co pokrywa całe ciało – to w końcu największa powierzchnia skóry. Bez paniki, to nie musi być drogie. Zamień swój balsam z masłem kokosowym na surowy olej kokosowy, a zwykły balsam z lokalnego sklepu z kosmetykami do ciała na czyste masło. Wybierając organiczny i naturalny balsam lub olejek do ciała, szybko i drastycznie zmniejszasz ilość syntetycznych składników, których używasz na największym obszarze skóry.

Równie istotne jest zaopatrzenie się w kosmetyki organiczne i naturalne, którymi mogą być:

  • żel do czyszczenia skóry twarzy
  • pomadki do ust
  • szampony do mycia włosów
  • podkłady, cienie, tusze, pudry itp. 

Ważne składniki organiczne, które warto wprowadzić do codziennej rutyny

Aloe Vera

Jest świetny jako środek łagodzący skórę po opalaniu lub kojący podrażnienia. Aloes jest jednym z moich ulubionych składników pielęgnacyjnych i często można go znaleźć jako bazę naturalnych i organicznych produktów do pielęgnacji skóry. Sok z aloesu opiera się głównie na cukrach złożonych, zwłaszcza D-glukozie i D-mannozie. Inne substancje, które zawiera w mniejszych ilościach, które razem tworzą jego właściwości przywracające skórze, to fitosterole, witaminy, enzymy i niezbędne aminokwasy.

Olej arganowy

Proces produkcji oleju arganowego jest wyjątkowy. Ręcznie zbierane orzechy są suszone na słońcu przez wiele dni, a następnie usuwane i rozbijane ręcznie przy użyciu starożytnych technik stosowanych przez kobiety berberyjskie w regionie Arganu w Maroku od setek lat – technika ta jest nadal używana do ekstrakcji oleju arganowego dzisiaj. To ręczne podejście zapewnia, że tylko najwyższej jakości orzechy trafiają do oleju, a wiele marek organicznych współpracuje ze spółdzielniami, aby zapewnić kobietom godziwe wynagrodzenie. Dzięki ich ciężkiej pracy, ten składnik organiczny może być używany do produkcji kosmetyków naturalnych i najlepszych dla skóry. Lecznicze właściwości oleju arganowego były stosowane przez osiemset lat. Można go spożywać, a także wcierać w skórę.

Olej kokosowy

Jest to podstawowy składnik pożywienia zarówno w kuchni, jak i w gabinecie kosmetycznym. Nawet po tych wszystkich latach organiczny olej kokosowy jest nadal ważny i cudowny dla pielęgnacji skóry. Olej kokosowy jest zbierany z białego miąższu kokosa, który jest rozdrobniony, a następnie zmiażdżony lub wyciśnięty, aby uzyskać olej kokosowy. Jednym z rodzajów organicznego oleju kokosowego to taki, który został pozyskany przy użyciu ekstraktorów wirówkowych (maszyn, które nie podgrzewają oleju kokosowego podczas procesu), aby zachować jego czystość i zawartość składników odżywczych. Oznacza to, że jest on prawie tak świeży, jak wtedy, gdy został wydobyty z samego orzecha kokosowego. Należy jednak uważać na oleje „RBD”, czyli takie, które zostały oczyszczone, wybielone i zdezodoryzowane, aby wyglądały na białe i często pachniały nadmiernie kokosowo.

naturalne produkty kosmetyczne
Kosmetyki

Czym są naturalne produkty kosmetyczne i jak je wybierać?

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z określeniem kosmetyki naturalne , czy też biokosmetyki . Kosmetyki naturalne powinny spełniać restrykcyjne warunki od wykorzystania naturalnych surowców po przyjazne dla środowiska przetwarzanie. Może się zdarzyć, że spotkasz się z użyciem określenia „naturalny” lub „bio”, chociaż kosmetyki nie do końca odpowiadają temu określeniu. Pod pojęciem kosmetyków naturalnych należy rozumieć te kosmetyki, które podlegają jednemu […]

Czytaj więcej
analiza składu kosmetyków
Kosmetyki

Analiza składu kosmetyków – na co zwrócić uwagę?

Kosmetyki to substancje stosowane w celu poprawy lub zmiany wyglądu ciała człowieka. Są one niezbędnym elementem naszej codziennej rutyny, ponieważ ludzie stosują je, aby poprawić swój wygląd i zwiększyć swoje poczucie własnej wartości. Jednak przed użyciem jakiegokolwiek produktu kosmetycznego ważne jest zrozumienie, co zawiera. Ten artykuł ma na celu udzielenie kompleksowej analizy składu kosmetyków i […]

Czytaj więcej
naturalne kosmetyki
Kosmetyki

Naturalne kosmetyki dla kobiet – dlaczego warto je wybierać?

Kosmetyki naturalne to produkty do pielęgnacji skóry i włosów, które w 90 procentach składają się z naturalnych substancji: ekstraktów ziołowych, olejków eterycznych i roślinnych. Podczas ich tworzenia wykorzystywane są wyłącznie naturalne składniki, w składzie nie znajdziesz siarczanów, silikonów i parabenów. Kilka wieków temu kobiety z powodzeniem stosowały przepisy oparte na mądrości ludowej, które są popularne […]

Czytaj więcej